درباره اجرا
زینب
اجرای عموم در بندرعباس ، سالن آمفی تئاتر مجتمع سید احمد خمینی ، مهر ماه 1385
نویسنده : مهدی عطایی دریایی / کارگردان : مجید سرنی زاده
بازیگران : مجید جمشیدی – مجید کشاورز – مجید بشکال – مجید سرنی زاده – جواد انصاری – محمد بانوج – راضیه ذاکری – فتحیه بقایی /طراحی و اجرای لباس : مجید کشاورز / طراح صحنه : مجید سرنی زاده / موسیقی : مجید جمشیدی
در سال 1385 با هدف ارتباط با مخاطب عام و توجه به اجرای عموم تمرین نمایش زینب آغاز گردید وبه مدت هشت شب جهت بازدید عموم به روی صحنه رفت .یکی از نکاتی که در نمایش زینب بعنوان اصل جهت دهنده برای بازیگری و کارگردانی مد نظر بود در پاسخ به یکی از نقاط ضعف تئاتر بندرعباس شکل گرفت . نکته قابل توجه در تئاتر های سالهای اخیر فقدان روابط خانوادگی در این نمایشهاست و گروه به این نتیجه رسیده بود که یکی از عوامل ارتباط کمرنگ مخاطب با تئاتر نبود روابط خانوادگی در نمایشهاست نکته ای که گاها در تحلیل نمایشهای کلاسیک و مدرن به عنوان فصلی مهم مورد توجه قرار میگیرد . همین امر سبب شد در اجرای زینب فاصله گذاری کمرنگ و حتی حذف شده و در کشف میزانسن هایی که به بهترین نحو عمق روابط آدم های نمایش را نشان دهد انرژی زیادی صرف شود .
در طی تمرینات ،بازیگران زینب با بکارگیری ابزارهای بیانی ساده و بازی های ناتورالیستی در جهت پر رنگ نمودن ارتباط عمیق خانوادگی میان شخصیت ها تلاش میکردند و برای تحقق این حرکت بازی های در سکوت و بدون دیالوگ مد نظر قرار گرفت .